top of page

Her Şey Bittiğinde Yeni Bir BenÖnce Psikolog İpek Gökozan’ın Instagram’ında bu paylaşımı gördüm ve ne kadar doğru bir yere parmak bastığını düşündüm: “Her şey bittiğinde nasıl birine dönüşeceğimi merak ediyorum.” Sonra etrafımdaki insanlar bir bir derin sorgulamalar ve başkalaşımlar içinde olduklarının sinyallerini vermeye başladı:


İspanya’da bir apartmana taşınmayı düşünüyorduk ama Korona sonrası bahçeli ev isteyeceğimiz kesin.” “Özellikle şu dönemde mesleğimin hangi somut değere hizmet ettiğini bulamıyorum. Üstelik işimi de çok severek yapıyordum ama galiba meslek değiştireceğim.” “Ailemle aramda bir okyanus olsun istemiyorum. Özellikle böyle zamanlarda uzak olmak çok zormuş.”


Siz de şu aralar hayattan beklediklerinizi sorguladığınızı hissediyor musunuz? Sanki hepimizin zihninde “Korona öncesi” ve “Korona sonrası” diye iki zaman oluştu ve merakla bekliyoruz “Korona sonrası” nasıl bir ben’e dönüşeceğimizi. Ve daha henüz beklerken bile, var olduğundan haberdar olmadığımız yeni ben’ler keşfediyoruz.


Benim son haftalarda tanıştığım ben’lerden en sevdiğim ikisi şöyle: Evde oturmayı çok seven ben ve her gün spor yapıp bedeninde güçlü hisseden ben. Kullandığım spor uygulamasını (Nike Training Club) açıp da son 3 haftadır düzenli spor yaptığımı gördüğümdeki tuhaf hissi size anlatamam. Sanki sporu ben değil de başkası yapmış gibi. 🙈 


İnsan potansiyeli böyle stresli dönemlerde kendini daha başka bir şekilde gösteriyor. Sizin de şu zor günlerde tanışıp sevdiğiniz ben’leriniz bol olsun. 😊 ~z

Image by Paul Weaver

Haftaya pazar e-mail kutunuzdayız!

bottom of page